Szczegóły projektu
Ogólnomiejski

Numer projektu

9

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Nazwa projektu

Hala Łukowa Drewniana

Lokalizacja
(52.52998294423628, 19.684991735425758)
Ulica 09-402 Płock ul. Kolejowa 3
Charakter projektu Ogólnomiejski
Kategorie projektu zdrowie
infrastruktura
sport
Potencjalni użytkownicy projektu dzieci
młodzież
rodziny z dziećmi
Krótki opis projektu
(zostanie podany do publicznej wiadomości)
PROJEKT DOTYCZY BUDOWY BOISKA SPORTOWEGO ZADASZONEGO HALĄ ŁUKOWĄ – DREWNIANĄ Z POSZYCIEM MEMBRANĄ Z PCV O WYMIARACH 40X24 [M] I WYSOKOŚCI 11 METRÓW, WYPOSAŻONY W SYSTEM GRZEWCZY I OŚWIETLENIE.
Pełna charakterystyka projektu
(w tym opis sposobu zapewnienia ogólnodostępności projektu)

PROJEKT DOTYCZY BUDOWY BOISKA SPORTOWEGO ZADASZONEGO HALĄ ŁUKOWĄ – DREWNIANĄ Z POSZYCIEM MEMBRANĄ Z PCV O WYMIARACH 40X24 [M] I WYSOKOŚCI 11 METRÓW, WYPOSAŻONY W SYSTEM GRZEWCZY I OŚWIETLENIE. HALA BĘDZIE WYKORZYSTYWANA CAŁOROCZNIE PRZEZ MIESZKAŃCÓW MIASTA PŁOCKA GŁÓWNIE DZIECI I MŁODZIEŻ. LOKALIZACJA PRZY UL. KOLEJOWEJ OBIEKTU UMOŻLIWI DODATKOWĄ MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA INFRSTRUKTURY KS STOCZNIOWIEC PŁOCK, CO POZWOLI NA ZMINILIZOWANIA KOSZTÓW DODATKOWYCH PODCZAS KOSZYSTANIA Z OBIEKTU. OBIEKT BĘDZIE CZYNNY 7 DNI W TYGODNIU W GODZINACH:08:00 – 22:00, OCZYWIŚCIE OBIEKT BĘDZIE DOSTĘPNY DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA PŁOCKA – NIEODPŁATNIE ZGODNIE Z PAR. 5 UST. 4 PKT 12 REGULAMINU ZGODNIE ZE SWOIM PRZEZNACZENIEM PRZEZ CO NAJMNIEJ 4 GODZINY DZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU, POMIĘDZY GODZINAMI 8:00-22:00 ORAZ PRZEZ 6 GODZIN DZIENNIE W SOBOTĘ LUB NIEDZIELĘ, POMIĘDZY GODZINAMI 8:00-22:00. PO GODZINIE 22:00 OBIEKT BĘDZIE CHRONIONY PRZEZ PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH NA OBIEKCIE SPORTOWYM STOCZNIOWIEC.

 

BY SPORT CIESZYŁ CAŁY ROK

 

HALA ŁUKOWA ZAKŁADA WYKONANIE POSZYCIA DACHU W TECHNOLOGII LEKKIEJ. DACH HALI POKRYTY MATERIAŁEM PCV (PODWÓJNA WARSTWA) Z PODUSZKĄ POWIETRZNĄ, POSIADA UNIKALNE WŁAŚCIWOŚCI ROZPRASZANIA ŚWIATŁA SŁONECZNEGO ORAZ GWARANTUJE NATURALNE OŚWIETLENIE W CIĄGU DNIA. STANDARDOWA GRAMATURA POWŁOKI ZEWNĘTRZNEJ I WEWNĘTRZNEJ TO 650 GRAM KAŻDEJ Z POWŁOK. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ TJ. MATERIAŁU TRANSLUCENTNEGO O PRZEPUSZCZALNOŚCI ŚWIETLNEJ POWYŻEJ 39 %. STOSOWANE MATERIAŁY POSIADAJĄ NAJNOWSZY SYSTEM OCHRONY PRZECIWWILGOCIOWEJ, KTÓRY POWODUJE, ŻE MEMBRANA JEST WOLNA OD PUSTYCH PRZESTRZENI POWIETRZNYCH, PRZEZ CO MATERIAŁ MA DŁUŻSZĄ TRWAŁOŚĆ UŻYTKOWĄ, NIE POCHŁANIA WILGOCI, NIE KORODUJE, NIE ŻÓŁKNIE I WOLNIEJ SIĘ STARZEJE. PODWÓJNA WARSTWA PCV JEST BARDZO DOBRYM TERMOIZOLATOREM W WARUNKACH ZIMOWYCH (PUSTKA POWIETRZNA IZOLUJE HALĘ PRZED PRZEMARZANIEM) I LETNICH (IZOLACJA PRZED PRZENIKANIEM PROMIENI SŁONECZNYCH, OGRANICZAJĄC NAGRZEWANIE HALI), DZIĘKI PODUSZCE POWIETRZNEJ POWŁOKI HAL SĄ BARDZO DOBRZE NAPIĘTE I NIE POWIEWAJĄ NA WIETRZE. SYSTEM WENTYLATORÓW UTRZYMUJE CIŚNIENIE POWIETRZA POMIĘDZY POWŁOKAMI TWORZĄC PODUSZKĘ POWIETRZNĄ. WENTYLATOR KANAŁOWY ORAZ PRZEPUSTY REGULUJĄ RÓWNOMIERNY PRZEPŁYW POWIETRZA POMIĘDZY POWŁOKAMI. KOLOR POWŁOK DO PAŃSTWA WYBORU. ŚCIANY BOCZNE HALI WYKONANE W FORMIE ROLET BOCZNYCH ROZSUWANYCH RĘCZNIE. MOŻLIWOŚĆ ROLOWANIA ŚCIAN W SEZONIE LETNIM, CO ZAPEWNIA NATURALNĄ WENTYLACJĘ HALI. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA ROLET BOCZNYCH AUTOMATYCZNYCH.  

 

W HALI STOSOWANE JEST OŚWIETLENIE LED O NATĘŻENIU OK. 250 LX, GWARANTUJĄCE DOSKONAŁE ROZPROSZENIE ŚWIATŁA. W ZALEŻNOŚCI OD WYBORU WARIANTU BUDOWY HAL, JEJ KUBATURY, POWIERZCHNI ORAZ PRZEZNACZENIA , ZOSTANIE WYKONANY PROJEKT OŚWIETLENIA, KTÓRY ZAPEWNI OPTYMALNE ROZWIĄZANIE W ZAKRESIE ODPOWIEDNIEGO DOBORU OPRAW, ICH MOCY ORAZ ROZMIESZCZENIA, TAK ABY ZAPEWNIĆ RÓWNOMIERNE OŚWIETLENIE BOISKA. PRZY ROZWIĄZANIU OŚWIETLENIA LED MAMY GWARANCJĘ WYSOKIEJ JAKOŚCI OŚWIETLENIA PRZY JEDNOCZESNYM NISKIM KOSZCIE EKSPLOATACJI.

 

W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI MEDIÓW ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ OGRZEWANIA HALI ZARÓWNO GAZEM, JAK RÓWNIEŻ POPRZEZ PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO SIECI CENTRALNEGO OGRZEWANIA LUB EWENTUALNIE W PRZYPADKU BRAKU DOSTĘPNOŚCI WCZEŚNIEJ WYMIENIONYCH MEDIÓW MOŻNA ZASTOSOWAĆ OGRZEWANIE NA OLEJ OPAŁOWY. SYSTEM GRZEWCZY MOŻNA WYKONAĆ NA DWA SPOSOBY: WYKONANIE NAGRZEWNIC UMIESZCZONYCH WEWNĄTRZ (PODWIESZONYCH DO KONSTRUKCJI). W HALI ZOSTANĄ WYKONANE NAGRZEWNICE O MOCY ODPOWIEDNIO DOBRANEJ DO KUBATURY HALI LUB WYKONANIA PIECA NADMUCHOWEGO UMIESZCZONEGO NA ZEWNĄTRZ HALI. W TAKIM PRZYPADKU ZOSTANIE UMIESZCZONY DODATKOWY WEWNĘTRZNY KANAŁ POWIETRZNY. TEGO TYPU ROZWIĄZANIA GRZEWCZE ZAPEWNIĄ ODPOWIEDNI KOMFORT DLA PRZYSZŁYCH UŻYTKOWNIKÓW.

Uzasadnienie projektu należy przedstawić zgodnie z punktami:
1. Cel i potrzeba realizacji projektu;
2. Wpływ realizacji projektu na życie mieszkańców;
3. Atrakcyjność projektu.

1. W CHWILI OBECNEJ, GŁÓWNIE W MIESIĄCACH JESIENNO – ZIMOWYCH W NASZYM MIEŚCIE NIE WIELE JEST OBIEKTÓW (POZA HALAMI SPORTOWYMI) NA KTÓRYCH MOŻNA UPRAWIAĆ CZYNNIE SPORT,  A W SZCZEGÓLNOĆI PIŁKI NOŻNEJ.

 

PATRZĄC NA WYKORZYSTANIE „KOMPLEKSU BOISK POD BALONEM”, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ NA OBIEKCIE PRZY UL. ŁUKASIEIWCZA 34 I BRAK DOSTĘPNOŚCI TERMINÓW DLA PRZEPROWADZANIA TRENINGÓW GŁÓWNIE PIŁKARSKICH, DLA NAJMŁODSZYCH ADEPTÓW PIŁKI NOŻNEJ ZREALIZOWANIE PROJEKTU NA PEWNO POZYTYWNIE WPŁYNIE NA PRACĘ Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ MIESZKAŃCÓW PŁOCKA.

 

2. PODSTAWĄ, KTÓRA KIERUJE DO REALIZACJI PROJEKTU JEST:

 

KSZTAŁTOWANIE OSOBOWOŚCI POPRZEZ KRZEWIENIE ZAMIŁOWANIA DO SYSTEMATYCZNEGO UPRAWIANIA SPORTU I REKREACJI FIZYCZNEJ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW PRZEZ ANGAŻOWANIE ICH DO RÓŻNYCH FORM AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ, DOSTOSOWANYCH DO WIEKU, STOPNIA SPRAWNOŚCI
I ZAINTERESOWAŃ SPORTOWYCH.

 

ZAGOSPODAROWANIE CZASU WOLNEGO I RYWALIZACJA SPORTOWA, INTEGRACJA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW PŁOCKA. WYCHOWANIE DZIECI PRZEZ SPORT. PROMOCJA DYSCYPLINY JAKĄ JEST PIŁKA NOŻNA WŚRÓD DZIECI. ROZWÓJ OGÓLNEJ SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ I ZAPEWNIENIE ALTERNATYWNEJ FORMY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO POPRZEZ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH SPORTOWYCH.

 

3. BIORĄC POD UWAGĘ NA ZAPOTRZEBOWANIE NA OBIEKTY SPORTOWE, SZCZEGÓLNIE W TERMINACH, W KTÓRYCH NIE MOŻNA UPRAWIAĆ SPORTU NA OTWARTYCH PRZESTRZENIACH PROJEKT JEST ATRAKCYJNYM ELEMENTEM SKIEROWANYM DLA MIESZKAŃCÓW NASZEGO KSIĄŻĘCEGO MIASTA PŁOCKA. 

Łączny szacunkowy koszt realizacji projektu
L.p. Składowe projektu Koszt
1 PRACE PROJEKTOWE 36.900,00
2 ROBOTY ZIEMNE, PODBUDOWA POD NAWIERZCHNIĘ, PRZYŁĄCZA ENERGETYCZNE 118.080,00
3 KOMPLETNA HALA DREWNIANA ŁUKOWA Z POSZYCIEM Z SYSTEMEM GRZEWCZYM I OŚWIETLENIEM 1.553.114,85
4 NAWIERZCHNIA BOISKA - TRAWA SZTUCZNA PLUS WYPOSAŻENIE HALI 271.584,00
     
RAZEM:  1.979.678,85
Szacunkowe koszty generowane przez projekt w kolejnych latach
(np. wynagrodzenie, remont, opłaty za media, sprzątanie)

 

L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1 ENERGIA ELEKTRYCZNA, OŚWIETLENIE 6.132,00/ROK
2 OGRZEWANIE 15.000,00/ROK
3 SPRZĄTANIE, ZARZĄDZANIE, OBSŁUGA (1/2 ETATU) 44.000,00/ROK
     
RAZEM:  65.132,00/ROK
Przewidywany wpływ projektu na istniejącą zieleń, w tym przewidywana wycinka drzew i krzewów PROJEKT I BUDOWA HALI NIE MA WPŁYWU NA ZIELEŃ. W ZAKRERSIE PROJEKTU NIE ZNAJDUJĄ SIĘ DRZEWA I KRZEWY DO WYCIĘCIA.
Załączniki
(mapy, fotografie, wizualizacje, rysunki, szkice i inne dokumenty istotne dla zgłaszanego projektu)
Folder:
2025_techniczna.pdf
2025_3.jpg
2025_2.jpg
2025_1.jpg
Pomysłodawca Mieszkaniec
Ocena opisowa Projekt nie spełnia wymogów formalnych.
Data dodania 2024-03-13 10:56:41
Data przyjęcia 2024-03-21 13:24:37
Data modyfikacji 2024-04-04 09:47:04
Powrót