Regulamin bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego

Regulamin Systemu

REGULAMIN SYSTEMU OBSŁUGI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO PŁOCKA

 1. Regulamin określa zasady korzystania z systemu do obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka

 2. Użytkownik, który chce skorzystać z pełnych funkcjonalności systemu musi założyć konto na stronie www.mojemiasto.plock.eu.

 3. Zakładanie konta:
  Aby założyć konto konieczne jest podanie następujących danych:
  Login  - adres e-mail    Hasło
  Imię i nazwisko
  Numer PESEL
  Numer telefonu
  Pola te są obowiązkowe. Do zalogowania niezbędne jest uzupełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką.

 4. Po wypełnieniu formularza na podany numer telefonu zostanie wysłany kod aktywacyjny, a na podany adres e-mail link do aktywacji konta. Kod SMS jest niezbędny do aktywacji konta Użytkownika.

 5. Zalogowany Użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich funkcji: między innymi składania projektów w bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka, przeglądania statusów złożonych projektów, zabierania głosu na forum, przeglądania wpisów innych użytkowników, przeglądania wszystkich dostępnych na stronie informacji dot. edycji BOP, śledzenia etapów realizacji wybranych projektów, głosowania, weryfikacja podanego numeru PESEL. W przypadku funkcji głosowania, wymagane jest posiadanie meldunku na czas stały lub czasowy w Płocku i ukończone 16 lat najpóźniej w ostatnim dniu głosowania tj. 2 października 2016r.

 6. W przypadku głosowania niezbędny jest numer telefonu podany podczas rejestracji, na który wysłany zostanie kod. Kod należy wpisać w odpowiednie pole w module do głosowania.
  Jeden numer telefonu – jeden oddany głos w głosowaniu.

 7. Forum
      Służy do wymiany opinii dot. projektów Budżetu Obywatelskiego Płocka.
      Na forum nie wolno zamieszczać treści, które:
  • w jakikolwiek sposób naruszają przepisy prawa, normy społeczne bądź obyczajowe;
  • wulgarnych lub zawierających wulgaryzmy;
  • nawołujących do agresji, obraźliwych lub agresywnych w stosunku do rozmówców lub osób trzecich;
  • nie mających nic wspólnego z komentowanym artykułem albo będących wielokrotnie powielanymi komentarzami
  • obrażających osoby publiczne;
  • łamiących prawa autorskie;
  • obrażających lub dyskryminujących płeć, rasę, narodowość, język, religię;
  • nawołujących do przemocy lub posiadających charakter pornograficzny
  • zawierających linki do stron www naruszających prawo lub dobre obyczaje;
  • ogłoszeń ani treści reklamowych (nie mających związku z projektami BOP);
  • niezgodnych z tematyką forum.

   Gmina Miasto Płock zastrzega sobie prawo do moderowania treści na forum i usuwania komentarzy niezgodnych z powyższymi wytycznymi.

 8. Informujemy, że Gmina Miasto Płock z siedzibą w Płocku, Pl. Stary Rynek 1, jest administratorem danych osobowych przetwarzanych w celu prowadzenia z mieszkańcami Płocka konsultacji społecznych. Dane pozyskiwane są na podstawie Uchwały Nr 848/L/2014 Rady Miasta Płocka z dnia 26 sierpnia 2014 roku w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych na terenie Miasta Płocka. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

 9. Konto użytkownika jest aktywne do momentu, dezaktywacji go przez administratora systemu na wniosek użytkownika.

 10. Z chwilą złożenia projektu Pomysłodawca zrzeka się nieodpłatnie na rzecz Gminy Miasto Płock całości praw autorskich majątkowych wraz z prawami zależnymi do projektu, na następujących polach eksploatacji, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w szczególności: 1) utrwalania i zwielokrotniania utworu każdą znaną techniką, 2) wprowadzanie do obrotu zarówno w Polsce jak i zagranicą, 3) publiczne odtwarzanie, 4) wykorzystywanie w materiałach promocyjnych Gminy Miasto Płock.

 11. Za wszystkie uwagi jesteśmy wdzięczni. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z Zespołem  Komunikacji Społecznej: obywatelski@plock.eu.

Wszelkich informacji dot. działania systemu do obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka udziela Urząd Miasta Płocka, Zespół Komunikacji Społecznej tel. 24 367 17 32, obywatelski@plock.eu

Powrót