Szczegóły projektu
Szablon: projekt osiedlowy

Nazwa projektu

Nowoczesna klasa - wyposażenie nowej pracowni komputerowej w serwer i 20 zestawów komputerowych dla uczniów, dotykowy monitor interaktywny 65 cali i urządzenie wielofunkcyjne

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

77

Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie edukacja
kultura
Potencjalni użytkownicy dzieci
młodzież
Nazwa osiedla Tysiąclecia
Ulica Piasta Kołodzieja 7, SP nr 16
Krótki opis Projekt zakłada wyposażenie pracowni w szkole podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku przy ul. Piasta Kołodzieja 7 w nowy sprzęt komputerowy- 20 kompletnych zestawów komputerowych dla uczniów wraz z systemem operacyjnym, pakietem biurowym, programem antywirusowym oraz serwer obsługujący wszystkie komputery, dotykowy monitor interaktywny 65” i urządzenie wielofunkcyjne.
Opis

Projekt zakłada wyposażenie pracowni w szkole podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku przy ul. Piasta Kołodzieja 7 w nowy sprzęt komputerowy- 20 kompletnych zestawów komputerowych dla uczniów wraz z systemem operacyjnym, pakietem biurowym, programem antywirusowym oraz serwer obsługujący wszystkie komputery, dotykowy monitor interaktywny 65” i urządzenie wielofunkcyjne.

Charakterystyka

Projekt zakłada utworzenie i wyposażenie nowej pracowni komputerowej w szkole podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku przy ul. Piasta Kołodzieja 7 w 20 stanowisk komputerowych połączonych  serwerem. Projekt obejmuje:
1. 20 stanowisk uczniowskich ( jednostka centralna z systemem operacyjnym, pakietem biurowym i programem antywirusowym, monitor, klawiatura, mysz, podkładka, słuchawki z mikrofonem)
2. Serwer z systemem operacyjnym Windows Serwer Essentials 2019, monitor, klawiatura, mysz, program antywirusowy)
3. Dotykowy monitor  interaktywny 65 cali z uchwytem
4. Urządzenie wielofunkcyjne laserowe (drukowanie w kolorze, kserowanie i skanowanie)

Uzasadnienie

1. Utworzenie nowej pracowni komputerowej jest odpowiedzią na potrzeby uczniów, rodziców i mieszkańców osiedla Tysiąclecia. Zwiększona liczba roczników i zmieniony system nauczania *8 klas), dał konieczność stworzenia nowej sali komputerowej. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której dzieci będą musiały uczęszczać do szkoły na dwie zmiany.
Projekt ma także na celu poprawienie i podniesienie jakości kształcenia oraz atrakcyjności prowadzonych lekcji. Ponadto projekt ma na celu przystosowanie i podniesienie jakości kształcenia oraz atrakcyjność prowadzonych lekcji.
Ponadto projekt ma na celu przystosowanie uczniów do poprawnego korzystania i komfortowej nauki życia w społeczeństwie informacyjnym, a także zapewnia im zrównoważonego rozwoju i płynnej pracy na tle innych europejskich jednostek edukacyjnych.
Projekt zakłada dodatkowo wyposażenie pracowni komputerowej w 65 calowy dotykowy monitor interaktywny z systemem android, który w odróżnieniu od tradycyjnego rzutnika lub tablicy interaktywnej jest natychmiast gotowy do pracy i może pracować samodzielnie bez żadnych narzędzi zewnętrznych.
Celem projektu jest także zwiększenie funkcjonalności pracowni, która wyposażona w najnowszy sprzęt i oprogramowanie pozwoli na wykorzystanie jej do nauki innych przedmiotów z wykorzystaniem TIK (Technologii Informacyjno- Komunikacyjnej), np. do nauki języków obcych (język angielski, język niemiecki), dzięki urządzeniom peryferyjnym takim jak słuchawki z mikrofonem.
2. Projekt dla mieszkańców osiedla we współpracy z osiedlowym SDK może posłużyć seniorom do nauki pracy na komputerach, a także języków obcych. Projekt ten w znaczący sposób wpływa na podniesienie standardu i komfortu edukacji dzieci oraz seniorów. Zwiększa walory przygotowania praktycznego najmłodszych mieszkańców osiedla do przyszłego życia i funkcjonowania i społeczeństwie informacyjnym.
3. Na atrakcyjność projektu wpływa fakt, że przyszłość najmłodszych i ich edukacja są najlepszą inwestycją oraz to, że utworzenie nowej pracowni komputerowej podniesie efektywność nauczania. Wykorzystanie możliwości jakie oferuje nam nowoczesny komputer i oprogramowanie daje każdemu dziecku szansę na odnalezienie własnej, skutecznej i satysfakcjonującej ścieżki edukacyjnej.

Koszty generowane

 

L.p.

Rodzaj generowanych kosztów

Koszt

1

Zużycie energii elektrycznej- koszt roczny

7 000,00zł

2

 

 

 

Razem:

7 000,00zł

 

Kosztorys

 

L.p.

Składowe projektu

Koszt

1

1x serwer DELL Poweredge + monitor+klawiatura+mysz+Windows Server Essentials 2019+program antywirusowy

7 500,00zł

2

20x zestaw uczniowski Dell Vostro +Windows 10Pro+monitor+klawiatura+mysz+MS Office2019+antywirus+słuchawki z mikrofonem Logitech

59 000,00zł

3

Dotykowy monitor interaktywny Activpanel 65” 4K Nickel z wieszakiem

11 000,00zł

4

OKI all in one kolorowe urządzenie wielofunkcyjne

1 500,00zł

 

Razem:

79 000,00zł

 

Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.55093740872935, 19.68947426973739)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca grupa mieszkańców
Ocena opisowa kompletny
Data dodania 2019-08-05 12:57:35
Data przyjęcia 2019-09-23 13:24:21
Data modyfikacji 2019-11-04 09:28:07
Powrót