Szczegóły projektu
projekt osiedlowy

Numer projektu

59

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Nazwa projektu

Park wodny na Sobótce

Lokalizacja
(52.547903176504285, 19.67045546051031)
Nazwa osiedla Skarpa
Ulica Sobótka, Podolanka
Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie projektu zdrowie
infrastruktura
sport
Potencjalni użytkownicy projektu dzieci
młodzież
dorośli
Krótki opis projektu
(zostanie podany do publicznej wiadomości)
Na płockiej Sobótce może powstać park wodny. Projekt obejmuje zakup i montaż pompowanych urządzeń pozwalających zbudować na ternie Sobótki park wodny. Urządzenia tworzące park wodny tj. przeszkody, platformy, ścianki, tory przeszkód pozwalają na niezapomnianą zabawę w środowisku wodnym, kształtują motorykę, równowagę, koordynację ruchową. Każda osoba korzystająca z parku wodnego wyposażona jest w kamizelkę, która pozwala na bezpieczną aktywność w środowisku wodnym. Dojście do parku wodnego odbywałoby się za pomocą podestów zainstalowanych na obiekcie a następnie (po założeniu kamizelek) do parku wodnego. Jednorazowo przez godzinę z parku wodnego może korzystać 56 osób. Po sezonie (czerwiec-wrzesień) część urządzeń może zostać przeniesiona na Pływalnię Podolanka i stanowić atrakcję w pozostałych miesiącach roku w wybranych godzinach i dniach użytkowania obiektu w celu uatrakcyjnienia oferty basenu i zapewnienia jak największej dostępności dla wszystkich użytkowników pływalni. Lubisz aktywność fizyczną w wodzie, lubisz dobrą zabawę, chcesz kształtować swoją sprawność i spędzać czas z całą rodziną– oddaj głos na ten projekt.
Opis

Na płockiej Sobótce może powstać park wodny.
Projekt obejmuje zakup i montaż pompowanych urządzeń pozwalających zbudować na ternie Sobótki park wodny. Urządzenia tworzące park wodny tj. przeszkody, platformy, ścianki, tory przeszkód pozwalają na niezapomnianą zabawę w środowisku wodnym, kształtują motorykę, równowagę, koordynację ruchową. Każda osoba korzystająca z parku wodnego wyposażona jest w kamizelkę, która pozwala na bezpieczną aktywność w środowisku wodnym. Dojście do parku wodnego odbywałoby się za pomocą podestów zainstalowanych na obiekcie a następnie (po założeniu kamizelek) do parku wodnego. Jednorazowo przez godzinę z parku wodnego może korzystać 56 osób.
Po sezonie (czerwiec-wrzesień) część urządzeń może zostać przeniesiona na Pływalnię Podolanka i stanowić atrakcję w pozostałych miesiącach roku w wybranych godzinach i dniach użytkowania obiektu w celu uatrakcyjnienia oferty basenu  i zapewnienia jak największej dostępności dla wszystkich użytkowników pływalni.
Lubisz aktywność fizyczną w wodzie, lubisz dobrą zabawę, chcesz kształtować swoją sprawność i spędzać czas z całą rodziną– oddaj głos na ten projekt.

Pełna charakterystyka projektu
(w tym opis sposobu zapewnienia ogólnodostępności projektu)

Projekt obejmuje zakup i montaż pompowanych urządzeń pozwalających zbudować na ternie Sobótki park wodny. Urządzenia tworzące park wodny tj. przeszkody, platformy, ścianki pozwalają na świetną zabawę w środowisku wodnym, kształtują motorykę, równowagę, koordynację ruchową. Każda osoba korzystająca z parku wodnego wyposażona jest w kamizelkę, która pozwala na bezpieczną aktywność w środowisku wodnym. 
Dojście do parku wodnego odbywałoby się za pomocą podestów zainstalowanych na obiekcie a następnie (po założeniu kamizelek)  do parku wodnego. Jednorazowo przez godzinę z parku wodnego może korzystać 56 osób.
Po sezonie (czerwiec-wrzesień) część urządzeń może zostać przeniesiona na Pływalnię Podolanka i stanowić atrakcję w pozostałych miesiącach roku w ustalonych dniach i godzinach w celu jak najbardziej efektywnego wykorzystania przez odwiedzających Pływalni Podolanka.
Szczegóły projektu:
- montaż urządzeń parku wodnego odbywa się za pomocą kotw wkręconych w dno, natomiast na pływalni urządzenia mocuje się do haków od torów linowych
- producenci podają że na pływalni czas rozłożenia i zamontowania elementów wynosi około 1 godziny, czas złożenia około 40 min plus  czas suszenia.
- urządzenia: trampoliny, przeszkody, huśtawka, pochylnia, tory równoważne, wodna ścianka wspinaczkowa i inne platformy montowane są na okres czerwiec-wrzesień na terenie sobótki, a poza tymi miesiącami wybrane elementy na Pływalni Podolanka. Z uwagi na różnorodność nazw urządzeń przedstawiane przez producentów wymienione zostały nazwy które sugerują tylko charakter elementu parku wodnego.
- park wodny ogrodzony jest liną torową
- wejście do parku wodnego odbywa się po podestach zainstalowanych na obiekcie bezpośrednio za wydzielonym akwenem przeznaczonym do pływania w okresie funkcjonowania sobótki, następnie po założeniu kamizelek osoby korzystające z parku przechodzą na urządzenia parku wodnego.
- każdy uczestnik korzysta z parku wodnego po założeniu specjalnej kamizelki. W projekcie przewidziano zakup 129 kamizelek różnych rozmiarów. Kamizelka zapewnia swobodę ruchów i nie powoduje zniszczeń.
- korzystanie z parku wodnego odbywa się wg regulaminu, w którym określono min czas przebywania, zasady bezpieczeństwa itp. Proponowane wejście do parku wodnego np. o pełnych godzinach, wspólne wyjście po 50 min. 
- nad bezpieczeństwem będą czuwali ratownicy wodni.

Uzasadnienie projektu należy przedstawić zgodnie z punktami:
1. Cel i potrzeba realizacji projektu;
2. Wpływ realizacji projektu na życie mieszkańców;
3. Atrakcyjność projektu.

Cel i potrzeba realizacji projektu.
Celem projektu pn. Park wodny na Sobótce jest podniesienie atrakcyjności kąpieliska na Sobótce oraz stworzenie miejsca do prowadzenia innowacyjnej aktywności fizycznej dla całych rodzin. Park wodny jest atrakcją która pozwala kształtować motorykę, równowagę, koordynację podczas zajęć w środowisku wodnym.
Założenia projektu wpisują się w Strategię Zrównoważonego Rozwoju Miasta Płocka do 2030 r. gdyż pozwolą na realizację kluczowego kierunku rozwoju jakim jest zdrowe społeczeństwo a dokładnie pkt 1.2. Upowszechnianie aktywności sportowej wśród wszystkich grup wiekowych mieszkańców; pkt 1.3. Rozwój bazy sportowej dla rekreacji i sportu wyczynowego. Projekt przyczyni się również do realizacji zadania harmonijna przestrzeń do życia a dokładnie 3.2 Rozwój miejsc rekreacji i wykorzystanie potencjału turystycznego.
Wpływ realizacji projektu na życie mieszkańców;
Park wodny stwarzał będzie warunki do aktywnego wypoczynku, stanowił atrakcję dla mieszkańców Płocka i turystów odwiedzających Płock. Zaletą parku wodnego jest fakt, że jego elementu montowane są sezonowo na wodach otwartych a następnie przenoszone na pływalnie kryte.
Atrakcyjność projektu.
Projekt jest innowacyjny gdyż na terenie płocka nie ma takich atrakcji. Z obserwacji prowadzonych w oparciu o eventy na których wykorzystywane są urządzenia pompowane i stawiane na lądzie wynika, że taka forma rekreacji ruchowej jest bardzo dobrze odbierana szczególnie przez dzieci i młodzież. Na jeziorach i zbiornikach wodnych na terenie kraju parki wodne cieszą się niebywałym zainteresowaniem. Park wodny jest łatwy w montażu i istnieje możliwość zmiany jego lokalizacji co stanowi dużą jego dużą zaletę.

Łączny szacunkowy koszt realizacji projektu

 

 

Składowe projektu:

Koszt

1.

BEZPIECZNA KAMIZELKA 129 SZT X 120 ZŁ

15 480 ZŁ

2.

OGRODZENIE PARKU LINĄ KĄPIELISKOWĄ

5 000 ZŁ

3.

URZĄDZENIA (ELEMENTY PARKU +TRANSPORT+MONTAŻ) 230 000 ZŁ +16000 ZŁ+12 000 ZŁ

258 000 ZŁ

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŁĄCZNIE:

278 480 ZŁ

 

Szacunkowe koszty generowane przez projekt w kolejnych latach
(np. wynagrodzenie, remont, opłaty za media, sprzątanie)

 

 

Rodzaj generowanych kosztów:

Koszt

1.

MONTAŻ I DEMONTAŻ PRZEZ ZARZĄDZAJĄCEGO OBIEKTEM 9000 ZŁ

9000 ZŁ

2.

RATOWNICY WODNI 2 OSOBY x 5000 ZŁ x 3 M-CE (OD POŁOWY CZERWCA DO POŁOWY WRZEŚNIA = 30000 ZŁ

30000 ZŁ

3.

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RAZEM:

39 000 ZŁ

 

Przewidywany wpływ projektu na istniejącą zieleń, w tym przewidywana wycinka drzew i krzewów
Załączniki
(mapy, fotografie, wizualizacje, rysunki, szkice i inne dokumenty istotne dla zgłaszanego projektu)
Folder:
Projekt zaakceptowany TAK
Pomysłodawca grupa mieszkańców
Ocena opisowa kompletny
Data dodania 2019-08-05 12:28:05
Data przyjęcia 2019-09-23 13:24:44
Data modyfikacji 2019-09-23 13:24:58
Powrót