Szczegóły projektu
Szablon: projekt osiedlowy

Nazwa projektu

Trampolinowy plac zabaw dla małych i dużych oraz seniorów

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

78

Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie zdrowie
sport
inna
Potencjalni użytkownicy dzieci
seniorzy
inni
Nazwa osiedla Podolszyce Północ
Ulica Park Północny na Podolszycach Północ
Krótki opis Składający się z kilku kolorowych modułowych o różnych rozmiarach o naciągach trampolin umiejscowionych w gruncie umożliwiających zabawę małym jak i dużym dzieciom oraz młodzieży seniorom i niepełnosprawnym dając dużo frajdy.
Opis

Składający się z kilku kolorowych modułowych o różnych rozmiarach o naciągach trampolin umiejscowionych w gruncie umożliwiających zabawę małym jak i dużym dzieciom oraz młodzieży seniorom i niepełnosprawnym dając dużo frajdy.

Charakterystyka

Trampolinowy Plac Zabaw umiejscowiony by był niedaleko istniejącego placu zabaw w części północnej Parku Północnego składałbny się z kilku ziemnych modułowych trampolin i normalnych oraz w dodatkowych punktach np. przy siłowni.
Ilość trampolin nie mniej niż 6 szt. w różnych kolorach rozmiarach oraz naciągach bezpiecznych i trwałych.
Trampoliny usytuowane by były nieregularnie to znaczy rozrzucone na pewnej wielkości przestrzeni tworząc spójny charakter nie naruszając charakteru przestrzeni.
Trampoliny zamontowane trochę poniżej poziomu zero gruntu obudowane placem wykonanym z miękkiej nawierzchni może być poliuretan lub akryl np. w kolorowe wzory tak by wszystko tworzyło spójną całość.
Trampoliny powinny być odporne na warunki atmosferyczne.
Instalacja infrastruktura trampolin w gruncie powinna umożliwiać bardzo łatwy odpływ wody. Materiały wysokiej klasy.

Uzasadnienie

W krajach zachodnich trampoliny ziemne montowane są niemal wszędzie: na chodnikach, deptakach, a nawet przy ratuszach. Dzięki takiej lokalizacji korzystać z trampolin ziemnych mogą nie tylko dzieci, ale także dorośli oraz osoby niepełnosprawne. Trampoliny wzbogaciły by plac zabaw o dodatkowe elementy, które uatrakcyjniły by formę wypoczynku i zabawę dzieci.
Korzystanie z trampolin pozwoliłoby poprawić motorykę ruchową oraz wzmocniłoby postawę dziecka umożliwiając korygowanie niektórych wad postawy, których jest obecnie bardzo dużo również wzmocniłoby mięśnie i stawy, to nowa forma aktywności.
Trampolina daje możliwości spalania kalorii poprawy sylwetki.
Ćwiczenia na trampolinie poprawia kondycję oraz pozwala świetnie się bawić.
Trampolina to świetna forma aktywnej rozrywki.
Trampolina ziemna zapewnia urozmaicenie każdego placu zabaw oraz zapewnia nie zapomnianą zabawę oraz wpływa korzystnie na kondycję użytkowników.
Trampolina ziemna pozwala na wzmacnianie, rozwijanie gibkości i zmysłu równowagi oraz modelowanie sylwetki.
Trening na trampolinie ziemnej daje mnóstwo frajdy, dodatkowo odstresowując i relaksując. Dzieci uwielbiają przeskakiwać między trampolinami, mogą się na nich wyżyć i rozwijać koordynację ruchową.
Trampoliny ziemne zazwyczaj są montowane modułowo, daje to jeszcze większe możliwości treningowe i zabawowe.
Trampoliny ziemne nie wymagają dużych powierzchni terenu do zamontowania, co więcej możliwe jest tworzenie ciekawych kompilacji i grupowań, z których może korzystać nie tylko mama z dzieckiem ale i większa grupa ludzi jednocześnie.
Niektórzy młodzi ludzie uważają, że nie ma rozrywek na świeżym powietrzy, które ich zainteresują. Nie wiedzą oni o trampolinach ziemnych. Pozwalają one na wspólną zabawę i jednoczesne dbanie o formę. Na trampolinie ziemnej można wykonać trening cardio, dotlenić komórki i nieźle się zmęczyć albo poskakać rekreacyjnie, by p[odnieść poziom endorfin. Jednocześnie spędzając czas na zewnątrz młodzi ludzie dostarczają do organizmu witaminę D3. Należy pamiętać, że z korzystaniem z trampolin ziemnych nie wiążą się żadne opłaty.
Najmłodsi kochają zabawę, a skakanie na trampolinie ziemnej daje im mnóstwo frajdy. Jednocześnie rozwija umiejętności fizyczne i zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zabawa na trampolinie ziemnej może pomóc zwalczać nadwagę i otyłość oraz budować zdrowe nawyki na przyszłość. Dzieci podczas takiej rozrywki mogą pozbyć się nadmiaru energii i spędzić czas z rodzicami.
Osoby starsze coraz częściej decydują się na aktywne spędzanie czasu ale obawiają się czy są one bezpieczne. Trampoliny ziemne dają możliwość treningu osobom z chorymi stawami, kręgosłupem i po kontuzjach, ponieważ nie obciążają żadnych partii ciała. Za to trening na trampolinie ziemnej wzmacnia wydolność, serce, dotlenia i przyspiesza metabolizm. Seniorzy po pierwszej próbie korzystania z trampolin ziemnych przekonują się do tego rodzaju aktywności. Trampolina ziemna daje ogromne możliwości rozwoju gibkości i koordynacji, bez ryzyka bólu stawów i kręgosłupa, jest to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej dla seniorów.

Koszty generowane

 

L.p.

Rodzaj generowanych kosztów

Koszt

1

Konserwacja koszt roczny

1 000

2

Sprzątanie, mycie

1 000

 

Razem:

2 000

 

Kosztorys

 

L.p.

Składowe projektu

Koszt

1

Projekt

5 000

2

Zakup trampolin

90 000

3

Oczyszczenie gruntu

5 000

4

Założenie drenów wzmocnienie gruntów

15 000

5

Zamontowanie trampolin w cenie zakupu

 

 

Razem:

115 000

 

Załączniki
Folder:
2020_Projekt 78-załączniki.pdf
Geolokalizacja
(52.53978002661711, 19.754975872690693)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca mieszkaniec
Ocena opisowa kompletny
Data dodania 2019-08-05 12:09:36
Data przyjęcia 2019-09-23 13:25:21
Data modyfikacji 2019-09-23 13:26:20
Powrót