Szczegóły projektu
Szablon: projekt osiedlowy

Nazwa projektu

Sala wyciszeń w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Płocku

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

48

Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie zdrowie
edukacja
środowisko
Potencjalni użytkownicy dzieci
młodzież
dorośli
Nazwa osiedla Łukasiewicza
Ulica ul. Kossobudzkiego 7
Krótki opis Sala wyciszeń to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie w szkole wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Celem zorganizowania tego typu sali jest relaksacja, wyciszenie, obniżenie stanu napięcia i stresu co w konsekwencji przekłada się na poprawę funkcjonowania uczniów podczas zajęć dydaktycznych i terapeutycznych.
Opis

Sala wyciszeń to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie w szkole wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów.
Celem zorganizowania tego typu sali jest relaksacja, wyciszenie, obniżenie stanu napięcia i stresu co w konsekwencji przekłada się na poprawę funkcjonowania uczniów podczas zajęć dydaktycznych i terapeutycznych.

Charakterystyka

Sala wyciszeń to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie w szkole. Jej ściany będą pomalowane białą farbą z elementami natury (fototapeta:Las, korek imitujący drewno), drzwi wejściowe wygłuszone. Podłoga w sali wyłożona zostanie wykładziną w kolorze brązowym. Całe pomieszczenie utrzymane będzie w tonacji biało- zielono- brązowej.
Wyposażenie sali stanowić będą między innymi: pufy Sako, fotele podwieszane, hamaki, huśtawki, deski do balansowania, duże piłki sensoryczne, "duszki elastyczne" do stymulacji czucia głębokiego, ścieżka sensoryczna (piasek wiślany, mech, kora ogrodowa, woda), ścianka wspinaczkowa, fontanna pokojowa, dyfuzor zapachowy z olejkami do aromaterapii, las w słoikach, pomoce do terapii motoryki małej, spostrzegawczości wzrokowej oraz koncentracji uwagi, wielozmysłowej stymulacji pamięci, itp. Istotnym elementem będzie wyposażenie audiowizualne, sprzęt nagłaśniający oraz odpowiednio dobrane elementy
muzykoterapii, biblio terapii oraz muzyka relaksacyjna.
Zajęcia w sali odbywać się będą indywidualnie oraz w małych grupach (do 5 osób) według wcześniej opracowanego regulaminu. Sesja zajęć będzie mogła trwać od 15 do 45 min. Z sali będą mogli korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły a w szczególności osoby z orzeczeniem oraz opinią z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej.

Uzasadnienie

Ze względu na różne potrzeby i możliwości naszych uczniów chcemy w naszej szkole stworzyć miejsce: Salę Wyciszeń. Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach muszą zmierzyć się różnymi problemami, przeżywają skrajne emocje. Napięcie psychiczne utrudnia, wręcz uniemożliwia im
funkcjonowanie w grupie.
Sala ta ma być miejscem które pozwoli uczniom odreagować niepowodzenia, wyciszyć się, co w konsekwencji przełoży się na poprawę ich funkcjonowania podczas zajęć dydaktycznych.
Głównym celem zorganizowania tego typu sali jest relaksacja, wyciszenie, obniżenie stanu napięcia i stresu.
Celem tego pomieszczenia jest też stworzenie uczniom możliwości odbierania nowych bodźców oraz wzbogacenie doświadczenia. Ważne jest też oddziaływanie na układ nerwowy poprzez stymulację zmysłów (słuch, węch, dotyk, wzrok, itp.) oraz autoregulację bodźców.
Efekt/ wpływ:
- wyciszenie układu nerwowego oraz stymulacja wielozmysłowa co pozwoli na zahamowanie zachowań niepożądanych;
-zrównoważenie funkcjonowania emocjonalnego uczniów oraz obniżenie
stresu;
-wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły;
- podniesienie poziomu pracy terapeutycznej.
Atrakcyjność projektu:
- innowacyjne oddziaływanie edukacyjno- terapeutyczne;
-zwrócenie uwagi na wartość przyrody i jej dobroczynne oddziaływanie na zmysły;
-wzrost świadomości ekologicznej.

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1 Koszty generowane przez projekt ponoszone będą przez szkołę 0 PLN
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  0 PLN
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1

Remont sali ( gładź, malowanie, wykładzina, wyciszenie sali Rolety antytermiczne, korek na ścianę, fototapeta, uchwyty sufitowe- krzyżowe z linami zaczepowymi, itp)

30 000.00 PLN
2 Wyposażenie sali (pufy Sako, hamaki, fotele podwieszane, krzesło brazylijskie, huśtawka terapeutyczna, huśtawka-kokon, ścianka wspinaczkowa, regał, pudełka regałowe, fontanna pokojowa, dyfuzor zapachowy i zestaw olejków do aromaterapii, deski do balansowania, ścieżka sensoryczna pomoce terapeutyczne(piłki sensoryczne, trenery dłoni i palców, płyty z muzyką relaksacyjną, gry dydaktyczne, zestawy sensoryczne, taśmy fitness, materiały ćwiczeniowe), pojemniki z pokrywami,duże piłki: z wypustkami oraz gładkie, mech piasek wiślany, kora ogrodowa iglasta, "duszki elastyczne" do czucia głębokiego, las w słoiku, itp.) 30 000.00 PLN
3 Sprzęt (projektor, ekran projekcyjny,radioodtwarzacz np PHILIPS) 10 000,00 PLN
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  70 000,00 PLN
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.557538804096126, 19.689085568552628)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca grupa mieszkańców
Ocena opisowa kompletny
Data dodania 2019-08-02 11:13:03
Data przyjęcia 2019-09-23 13:32:51
Data modyfikacji 2019-09-23 13:32:51
Powrót