Szczegóły projektu
Szablon: projekt osiedlowy

Nazwa projektu

Ławki z przewijakiem

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

20

Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie infrastruktura
sprawy obywatelskie
środowisko
Potencjalni użytkownicy dzieci
dorośli
rodziny z dziećmi
Nazwa osiedla Podolszyce Południe
Ulica park brzozowy, muzyczny, Pasaż Paderewskiego
Krótki opis Projekt zakłada umiejscowienie na osiedlu Podolszyce Południe dwóch ławek z daszkami, miejscem do przewijania dziecka oraz siedliskiem dla rodzica. Wychodząc naprzeciw rodzicom, a w szczególności mamom, które potrzebują zacisznego miejsca do przewijania oraz nakarmienia swojego dziecka stawiane są specjalne ławeczki, które są coraz bardziej popularne w przestrzeni publicznej. Ławki do przewijania mają na celu zapewnić poczucie intymności oraz komfortu rodzicom z dziećmi w miejscu publicznym.
Opis

Projekt zakłada umiejscowienie na osiedlu Podolszyce Południe dwóch ławek z daszkami, miejscem do przewijania dziecka oraz siedliskiem dla rodzica.
Wychodząc naprzeciw rodzicom, a w szczególności mamom, które potrzebują zacisznego miejsca do przewijania oraz nakarmienia swojego dziecka stawiane są specjalne ławeczki, które są coraz bardziej popularne w przestrzeni publicznej.
Ławki do przewijania mają na celu zapewnić poczucie intymności oraz komfortu rodzicom z dziećmi w miejscu publicznym.

Charakterystyka

Projekt zakłada umiejscowienie na osiedlu Podolszyce Południe dwóch stacji przewijania niemowląt w miejscach najbardziej obleganych przez mieszkańców. Ławka z przewijakiem dla niemowląt to wykonana z drewna i sztucznego tworzywa, zadaszona konstrukcja z tzw. przewijakiem, czyli stolikiem do przewijania oraz siedliskiem dla rodziców, którzy chcą nakarmić dziecko.
 Prace wykonane obejmować będą przygotowanie terenu pod ławki oraz zamontowanie ich.
Miejsc, w których można dogodnie przewinąć i nakarmić dziecko w przestrzeni publicznej brakuje w Płocku. Aby to zrobić, trzeba wejść do miejsca typu restauracja, czy kawiarnia, gdzie nadzwyczajnie w świecie nie wypada czegoś nie kupić. Można też przewinąć dziecko na normalnej ławce, lecz jest to niewygodne i może  być potencjalnie niebezpieczne dla dziecka (kiedy ta ławka jest krzywa, bądź ma duże dziury między szczebelkami). Dlatego ławka z przewijakiem, siedliskiem i daszkiem ułatwi rodzicowi bezpieczne zajęcie się potrzebami dziecka podczas spaceru.
Warto podkreślić, iż realizacja projektu przyczyniłaby się do poprawy komfortu mieszkańców oraz unowocześniłaby miejską infrastrukturę.

Uzasadnienie

1. Posiadanie małych dzieci i organizowanie im czasu wolnego to nie lada gratka dla rodziców. Za priorytet przede wszystkim stawiamy sobie spędzanie czasu wolnego w otoczeniu przyrody i na świeżym powietrzu. Wychodząc naprzeciw rodzicom, a w szczególności mamom, które potrzebują zacisznego miejsca do przewijania oraz nakarmienia swojego dziecka stawiane są specjalne ławeczki, które są coraz bardziej popularne w przestrzeni publicznej. Ławki do przewijania mają na celu zapewnić poczucie intymności i komfortu rodzicom z dziećmi w miejscu publicznym. 
2. Ławki do przewijania ułatwią rodzicom bezpieczne zajęcie się potrzebami dziecka podczas spaceru. Realizacja projektu przyczyniłaby się do poprawy komfortu mieszkańców Płocka.
3. W Płocku aktualnie jeszcze nie ma takich ławek, dlatego z pewnością świetnie by się sprawdziły, przy czym przede wszystkim uatrakcyjniłyby oraz unowocześniły  miejską infrastrukturę. Projekt zakłada umiejscowienie dwóch ławek z przewijakiem na osiedlu Podolszyce Południe, w miejscach najbardziej obleganych przez mieszkańców.

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1    
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1 Dostawa oraz  montaż 2 sztuk zadaszonych  ławek z przewijakiem oraz siedliskiem 10 000,00 zł
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  10 000,00 zł
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.531406942997876, 19.755320553741512)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca organizacja pozarządowa
Ocena opisowa kompletny
Data dodania 2019-07-19 14:23:53
Data przyjęcia 2019-09-23 13:55:41
Data modyfikacji 2019-09-23 14:37:15
Powrót